داستان موفقیت کمپین موتور فرهاد وبلاگ راتا

داستان موفقیت کمپین موتور فرهاد

فرهاد با موتورش به عنوان پیک موتوری کار می‌کرد، ولی از وقتی موتورش دزدیده شد دیگه نتونست کارش رو ادامه بده و تصمیم گرفت با استفاده از تأمین سرمایه‌ی جمعی، یک موتور جدید بخره.

دربارهٔ فرهاد

فرهاد گودرزی ۲۷ ساله‌ست و در تهران زندگی می‌کنه. فرهاد چند سالی هست که به عنوان پیک موتوری در تهران کار می‌کنه و بسته‌های زیادی رو از آی‌قصه، مجله‌ی حوالی، و نشر اطراف به مشتری‌های این کسب‌وکارها تحویل داده. ویژگی متمایزکننده‌ی فرهاد اینه که از مشتری‌ها بازخورد می‌گرفت و نظرات اون‌ها رو به این کسب‌وکارها منتقل می‌کرد و باعث می‌شد تا خریدار تجربه‌ی خوبی از خریدش داشته باشه و فروشنده هم بدونه که مشتری درباره‌ی محصول خریداری‌شده چه نظری داره.

چرا تأمین سرمایه‌ی جمعی؟

بعد از اینکه موتور فرهاد دزدیده‌شد، او خیلی تلاش کرد تا با کمک پلیس بتونه موتورش رو پیدا کنه، ولی متأسفانه این تلاش‌ها به جایی نرسید و فرهاد حدود دو ماه بدون موتور بود و نمی‌توانست کار کند. تلاش‌های او برای دریافت وام نیز بدون نتیجه ماند و نتوانست کاری از پیش ببرد.

به پیشنهاد بچه‌های مجله‌ی حوالی تصمیم گرفت تا از روش تأمین سرمایه‌ی جمعی راتا استفاده کند و با پیش‌فروش ارسال بسته‌ها در تهران، مبلغ مورد نظرش برای خرید موتور جدید را فراهم کند.


 

اینفوگرافی کمپین موتور فرهاد

کمپین چطور پیش رفت؟

فرهاد برای خرید موتور جدید به ۲۰ میلیون تومان نیاز داشت و هدف‌گذاری کمپین نیز برای ۲۰ میلیون تومان تعیین شد. در ساعت ۱۹ روز ۲۳ دی اطلاع‌رسانی برای کمپین در شبکه‌های اجتماعی آغاز شد و اولین حامی در ساعت ۲۱ اولین حمایتش را انجام داد؛ در کمتر پنج ساعت بعد از آن کمپین توانست به هدف‌گذاری اولیه‌اش برسد و ۲۰ میلیون تومان حمایت را جذب کند و کمپین موفق شود. تا پایان کمپین نیز با حمایت ۱۵۱ حامی، مبلغ ۲۸ میلیون تومان سرمایه گردآوری شد.

توییت راتا در مورد این کمپین، ۳۳۳ بار ریتوییت شد و بیش از ۲۶ هزار بازدید داشت. در اینستاگرام نیز ویدئوی معرفی کمپین موتور فرهاد بیش از ۶ هزار بار دیده شد و ۱۹۴ نفر آن را بازنشر کردند.

بسته‌ها

در این کمپین از بسته‌های متنوعی استفاده شده بود که بسته‌ی تکی با ۳۴ حامی، محبوب‌ترین بسته‌ی این کمپین بود و ۱۰ میلیون تومان از سرمایه‌ی مورد نیاز از این بسته تأمین شد. بسته‌ی ۵ تایی با حمایت ۲۲ حامی و ۲ میلیون تومان سرمایه، در رده‌ی بعدی قرار گرفت.

آخرین کمپین
کمپین موفق
موتور فرهاد
موتور فرهاد

پایان یافته

151حامی

28,172,611 تومان از 20,000,000 تومان