مبلغ هدف کمپین، چقدر باید باشد؟ وبلاگ راتا

مبلغ هدف کمپین، چقدر باید باشد؟

اولین کاری که برای شروع یک کمپین موفق باید داشته باشید روشن کردن جزئیات پروژه است، این جزئیات باید به قدری شفاف و مستند باشد که بتوانید مخاطبان خود را قانع به سرمایه گذاری کنید.

«موفق» شدن یک کمپین کرادفاندینگ ، به این سادگی‌ها نیست!هرچند، خیلی هم سخت و پیچیده نیست. شاید به سادگی عضویت در یک اپلیکیشن باشد اما موفق شدن است که در کمپین تامین مالی اهمیت دارد. فقط کافی است قبل از آن، با سایر صاحبان کمپین موفق مشورت کنید. باید بطور شفاف مشخص کنید که کمپین شما قرار است چه تغییری ایجاد کند و بطور مثال خرید تجهیزات برای مدرسه جزء کمپین های خیریه است.  بعد از روشن شدن پروژه برای مخاطبان، بخش بعدی تعریف کمپین کراودفاندینگ، روشن شدن ابعاد مالی پروژه است.

باید فهرستی از اقلام و لوازم مورد نیاز پروژه تهیه کنید، ریز هزینه های مالی هر کدام از اقلام را در بیاورید و از این طریق منابع مالی مورد نیاز پروژه را مشخص کنید. در تعریف «مبلغ هدف کمپین» دقت کنید که قرار نیست هموارۀ همۀ منابع مالی انجام پروژه از طریق، کمپین تامین مالی جمعی تعریف شود.

برای مثال ممکن است هزینۀ ساخت یک فیلم کوتاه، صد میلیون تومان باشد، اما شما مجبور شوید کمپین کراودفاندینگ خود را بیست میلیونی تعریف کنید و مابقی هزینه‌های مورد نیاز را از راه‌های دیگری جذب کنید. در نظر داشته باشید که 30 درصد مبلغ اولیه کمپین توسط دوستان، آشنایان و اعضای خانواده پر می شود. در پروژه‌های پاداش محور که صاحبان کمپین، عملا کالای‌شان را پیش‌فروش می‌کنند، «تعریف بسته‌های پاداش» اهمیت بسزایی در به نتیجه رسیدن این کمپین دارد. پاداش‌ها، باید بسته به وضعیت اقتصادی حامیان احتمالی تعریف شود. می‌تواند اولین بسته پاداش شما، چند هزار تومان باشد و آخرین بسته‌تان، چند میلیون تومان. برای مثال در کمپین تامین مالی جمعی انتشار شماره یک مجله حوالی، یکی از بسته‌های پاداش، پیش‌خرید یک جلد مجله به ازای پرداخت قیمت پشت جلد مجله بود و یکی دیگر از بسته‌های پاداش «ثبت لوگوی شرکت، به عنوان حامی مالی مجله در پشت جلد» به ازای پرداخت دو میلیون تومان.

جمع بندی

مبلغ کمپین را باید به گونه ایی تعیین کنید که با توجه به ارتباطات و تبلیغاتی که پلتفرم برای شما انجام می دهد به موفقیت برسید.
 

آخرین کمپین
کمپین موفق
موتور فرهاد
موتور فرهاد

پایان یافته

151حامی

28,172,611 تومان از 20,000,000 تومان