مدت زمان طول کمپین چقدر باید باشد؟ وبلاگ راتا

مدت زمان طول کمپین چقدر باید باشد؟

«موفق» شدن یک کمپین کراودفاندینگ، به این سادگی‌ها نیست! هرچند، خیلی هم سخت و پیچیده نیست. ما راهنماییتان می‌کنیم.

بازۀ زمانی‌ای که می‌تواند کمپین کراودفاندینگ شما فعال باشد، نهایتا دو ماه است. هرچند در بعضی پلتفرم‌ها از جمله راتا، این زمان قابل تمدید است. اما معمولا برای موفق شدن شما زمانی که نیاز دارید، خیلی نیست. ممکن است شما در دو هفته بتوانید یک کمپین موفق داشته باشید و ممکن است در دو ماه، کمپین کراودفاندینگ‌ شما شکست بخورد. شما می‌توانید بسته به زمانی که تا تولید محصول‌تان باقی مانده و به پول جمع شده نیاز دارید، طول زمانی کمپین‌ خود را مشخص کنید.

در زمان فعال شدن کمپین، شما باید در 48 ساعت ابتدایی، موج تبلیغاتی گسترده‌ای راه بیندازید. در این موج باید بیش از سی درصد از کمپین شما پر شود. اولین روزی که کمپین شما فعال است را دقیق انتخاب کنید. بنا به تجربه صاحبان کمپین در راتا، روزهای چهارشنبه و پنجنشبه برای شروع موج تبلیغاتی روز مناسبی است. در عین حال تعطیلات طولانی مثل عید فطر، نوروز و یا تعطیلات عاشورا و تاسوعا، که بسیاری از حامیان بالقوه شما در سفرند و ممکن است به اینترنت دسترسی نداشته باشند، برای شروع تبلیغات مناسب نیست.

موج دیگر تبلیغات معمولا در میانه بازه زمانی کمپین شکل می‌گیرد. شما زمانی که کمپین‌تان پنجاه درصد را رد کرده، می‌توانید به ابهاماتی که در خصوص پروژه و یا کمپین کراودفاندینگ‌تان ایجاد شده، پاسخ دهید. در کمپین تامین مالی جمعی شماره دوم مجله حوالی، یکی از ابهامات دخل و خرج شماره یک حوالی بود. صاحبان کمپین ویدئویی دومی که منتشر کردند، پاسخی بود به همین ابهامات.

معمولا موج آخر این تبلیغات، در 48 ساعت پایانی کمپین فعال می‎شود. در این موج شما از حامیان قبلی‌تان می‌خواهید که برای موفقیت کمپین همراهی‌تان کنند و دوستان‌شان را به این کمپین، فرا بخوانند. تاکید بر «پایان طول کمپین» در این موج، اهمیت ویژه‌ای دارد و این که مخاطبان‌تان تنها یکی دو روز فرصت همراهی را در این کمپین، دارند.

اما معمولا برای موفق شدن، زمانی که نیاز دارید، خیلی نیست. ممکن است شما در دو هفته بتوانید یک کمپین موفق داشته باشید و ممکن است در دو ماه، کمپین کراودفاندینگتان شکست بخورد. شما می‌توانید بسته به زمانی که تا تولید محصولتان باقی مانده و به پول جمع شده نیاز دارید، طول زمانی کمپینتان را مشخص کنید.
 

آخرین کمپین
کمپین موفق
موتور فرهاد
موتور فرهاد

پایان یافته

151حامی

28,172,611 تومان از 20,000,000 تومان