کارمندی یا کارآفرینی؟ مسئله این است! وبلاگ راتا

کارمندی یا کارآفرینی؟ مسئله این است!

یکی از چاله‌های بزرگ زندگی، که خیلی از ما پایمان در آن گیر می‌کند کارمندی است. جایگاه شغلی‌ای که فرصت قدم گذاشتن در مسیر رویاهایمان را سد می‌کند و باعث می‌شود

خیلی زود آرزوهایمان را با آسایش و ثباتی حداقلی معامله کنیم. این در حالی است که بسیاری از ما فرصت داریم تا با پیش‌برد رویاهای خودمان، به جایگاه شغلی مطلوب‌تری دست پیدا کنیم و به کارآفرینی موفق تبدیل شویم.
عده ای امنیت کار کردن برای دیگران را نسبت به پذیرفتن خطرات کارآفرینی ترجیح می دهند. این انتخاب اگر با شخصیت و روحیه شما سازگار باشد قطعا انتخاب صحیحی خواهد بود. اما تفاوت های کارمندی و کارآفرینی در چیست؟ همه افراد در دنیای امروز برای کسب رتبه شغلی بهتر در حال تلاش و کسب مهارت های بیشتر هستند. دو واژه کارمند و کارآفرین هزار مفهوم و معنی خاص پنهان شده است که آنها را بطور جد از هم جدا می کند. 
بهتر است قبل از آنکه با برداشت ذهنی خود انتخاب کنید با مفهوم و تفاوت های اساسی این کلمه آشنا شوید. 

تفاوت ها

1.    کارمندان در مسیر و چارچوبی که برای آنان مشخص شده است در حال انجام وظیفه هستند اما کارآفرینان خود طراحی مسیر و هدف را مشخص می کنند. 
2.    کارمندان در زمان بروز مشکل به دنبال کمک گرفتن از افراد دیگر هستند اما کارآفرینان خود باید بهترین راه را برای حفظ شرکت ارائه دهند.
3.    کارآفرینان باید محلی را برای کارمندان خود آماده کنند تا آنها بتوانند در محیطی خلاق و پر انرژی به مسئولیت های خود برسند و در همه حال باید گوش شنوا داشته باشند تا مشکلاتی که برای پرسنل خود ایجاد شده است را فراهم کنند.
4.    کارمندان دائما تلاش می‌کنند تا به پول زیادی دست پیدا کنند ولی کارآفرینان به دنبال این هستند که زمان خود را از دست ندهند و برای آن تلاش می‌کنند. 
5.    5میزان ریسک کردن در کارآفرینان همیشه بیشتر از کارمندان است. کارمندان باید کارهای خود را با دقت انجام دهند که کمترین میزان ریسک به شرکت وارد شود از طرفی کارآفرینان همواره با ریسک کردن رتبه و درجه شرکت خود را بهبود میبخشند. 
6.    وقتی کارمند هستید باید در سمت خود حرفه ای باشید و بتوانید وظایف خود را به بهترین شکل خود انجام دهید اما کارآفرینان تنها با داشتن دانش کم از یک پروژه با در اختیار گرفتن متخصصان و چیدمان درست افراد در جایگاه شان پروژه را به سرانجام برسانند و سودآور شوند.

در کل میتوان انعطاف پذیری، مزایای اضافی، عدم نیاز به سرمایه، کارتیمی را از مزیت های کارمندی دانست و اما موانع قانونی، عدم آزادی زمان، به رسمیت شناختن و کار کردن در چارچوب از محدودیت های کارمندی است. همچنین سازگاری، بازنشستگی، رضایت را از مزایای کارآفرینی دانست و مسئولیت، سرمایه داشتن، استرس و خطر بیشتر را از محدودیت های کارآفرینی دانست. 

جمع بندی

در آخر اینکه با توجه به طرز فکر شخصی هر کدام از این دو که با شما سازگارتر است را باید انتخاب کنید و اگر در راه کارآفرین شدن به مشکل تامین سرمایه برخورد کردید می توانید از راتا کمک بگیرید.
 

آخرین کمپین
کمپین موفق
موتور فرهاد
موتور فرهاد

پایان یافته

151حامی

28,172,611 تومان از 20,000,000 تومان