چگونه با وجود مشکلات مالی به ایده هایمان جامه عمل بپوشانیم؟ وبلاگ راتا

چگونه با وجود مشکلات مالی به ایده هایمان جامه عمل بپوشانیم؟

برای انجام پروژه هایی که در ذهنمان داریم باید سرمایه اولیه مورد نیاز را بدست بیاوریم....

شده برای انجام یک ایده، نیاز به سرمایه داشته باشی؟ اولین کاری که کرده‌ای چک کردن حساب بانکی‌ات بوده و حساب سرانگشتی دارایی‌هایت. اگر همان مقدار پول برای پیشبرد ایده‎ات کافی بوده که فبها المراد؛ اگر نه احتمالا بعد از آن رفته‌ای سر وقت دارایی‌های اعضای خانواده و دوست و آشنا. احتمالا باز هم اگر جواب «نه» گرفته باشی دست از کار نکشیده‌ای و رفته‌ای سراغ بانک‎ها و ایده‌ات را با آن‌ها در میان گذاشته‌ای و ازشان خواسته‌ای با دادن وام در اجرایی شدن ایده همراهی‌ات کنند، یا شاید هم رفته‌ای سر وقت پیدا کردن سرمایه‌گذاری که قانعش کنی این ایده، در آینده منافع زیادی در پی دارد. اما اگر جواب همۀ این‌ها «نه» بوده چی؟ شاید راه دیگری به ذهنت نرسیده و بی‌خیال ایده‌ات شدی ... .

اما یک راه دیگری هم هست که شاید تا به حال امتحانش نکرده‌ای. راهی که در سال‌های اخیر منتهی به تامین سرمایۀ لازم برای اجرای خیلی از ایده‌ها شده. «تامین مالی جمعی» که اصطلاح فرنگی‌اش هست: «Crowdfunding».

در دنیایی امروز با توجه به گسترش ارتباطات نوع مشارکت ها بسیار متفاوت تر از قبل شده است شما با داشتن ایده ای نو اگر بتوانید سرمایه گذار را مجاب به سرمایه گذاری کنید قطعا می توانید سرمایه لازم برای پروژه خود تهیه کنید و تنها فکر و انرژی خود را برای به سرانجام رسیدن هر چه بهتر پروژه اختصاص دهید.

البته روش های تامین مالی و سرمایه گذاری ها بسیار متنوع و خلاقانه شده است که باید با توجه به نوع استارت آپ خود بهترین و مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید.

به کمک یک پلتفرم اینترنتی می‌توانی ایده‌ات را با میلیون‌ها آدم در سراسر دنیا به اشتراک بگذاری و از آن‌ها بخواهی سرمایه‌های ریز و درشتشان را برای پیشبرد ایده‌ات، در اختیارت قرار دهند.

در حوزه تامین مالی جمعی شرکت ها و پلتفرم های بسیاری شروع به کار کرده اند که بسیاری از آنها پشتوانه مالی بسیاری از استارت آپ های مهم را جمع آوری کرده اند.

باورش سخت است، ولی چندتا از نوآورانه‌ترین ایده‌های دنیای فن‌آوری مثل عینک‌های واقعیت مجازی شرکت آکولوس یا مچ‌بند سلامتی شرک فیت‎بیت، به کمک همین روش، سرمایۀ لازمشان را برای تولید محصول، تامین کرده‌اند.

راتا در این حوزه می تواند به شما کمک کند تا در مسیر رسیدن به ایده های خود بهترین راه را اتخاب کنید.

آخرین کمپین
کمپین موفق
موتور فرهاد
موتور فرهاد

پایان یافته

151حامی

28,172,611 تومان از 20,000,000 تومان