گردش کتاب، کتاب زنده به خواندن است

بوکی میخواد یه کتابخانه‌ی مجازی باشه که دسترسی‌ها رو برای همه دوستداران کتاب راحت کنه. تمام تلاششو می‌کنه که به علایق شما کتابخونا اهمیت بده و سرویس‌های جذابی رو در اختیارتون بذاره. امتیاز شما خیلی مهمه چون نشون‌دهنده‌ی اعتبار شخصی که اینجا کسب کردین. از گذاشتن کتاب‌های سالم و بروز تا به موقع تحویل دادن کتاب و... با کمک راتا به‌دست آوردن این امتیازها رو برای تعدادی می‌تونیم آسونتر کنیم.

الهام افضلی

الهام افضلی

1 کمپین تهران

سرمایه جذب شده : ۱۵,۰۰۰ تومان (0%)

۱حامی

سرمایه مورد نیاز : ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

0 روز مانده

بسته ها

داستان

درباره هم‌آوا

هم‌آوا در راستای فعالیت‌های خود مبنی بر ارائه خدمات و اشاعه فرهنگ کارآفرینی به دورترین نقاط کشور و همچنین ارائه مطالب ناب و بروز دنیا توسط متخصصان این حوزه به تمامی جوانان و علاقه‌مندان کشور، در صدد برگزاری دوره‌های شکلدهی آنلاین است. مخاطب اصلی این برنامه تیم‌های استارتاپی، کارآفرینان و افراد علاقه‌مندی هستند که به دلیل سکونت خارج از پایتخت، بعد مسافت و همچنین عدم وجود منابع محلی، امکان رشد بسیار پایینی دارند. بر این اساس، شرکت هم‌آوا وظیفه خود می‌داند تا با ارائه راهکارهای جدید با استفاده از زیرساخت‌های فنی موجود در این شرکت، این خلاء بزرگ کشور را مرتفع سازد.

مجموعه هم‌آوا به عنوان متولی طراحی، اجرا و هدایت برنامه پرورش کسب‌وکارهای نوپا اعم از شناسایی، ارزیابی، انتخاب، توانمندسازی، توسعه و رشد استارتاپ‌ها از جنبه تیم و محصول، مدل کسب و کار و ... به عنوان متولی توسعه و رشد استارتاپ از جنبه محصول و بازار خواهد بود.

برنامه شکلدهی آنلاین هم‌آوا که تیم حاضر در آن مشغول به فعالیت است، برنامه‌ای کاملا منسجم بوده که در قالب یک پلتفرم آنلاین، در طول بازه زمانی ده الی دوازده هفته‌ای اجرا می‌گردد و در مجموع دارای 95 ساعت آموزش، مربی‌گری، راهبری، بررسی روانشناختی و انتقال تجربه خواهدبود. 

تیم حاضر با استفاده از برنامه شکلدهی آنلاین هم‌آوا به ارائه مسأله و ایجاد راه‌حل آن پرداخته و با حمایت مالی شما در این راه می‌تواند سرعت بیشتری داشته‌باشد. تمامی حمایت مالی جمع‌آوری شده، صرف آموزش اعضای تیم در جهت توسعه کسب‌وکار آن‌ها می‌شود.

هم‌آوا نیز وظیفه خود می‌داند در هر زمان که حامی محترم درخواست کند، گزارشی از روند کار تیم را در اختیار ایشان گذاشته تا از میزان رشد و موفقیت استارتاپ و اعضای تیم مطلع شود.

در ادامه راجع به تیم و دغدغه‌های آن بیشتر بخوانید.

 

    داستان از کجا شروع شد ؟

     من دانشجوی ارشد طراحی صنعتی بودم که متوجه یک نیاز شدم.این رشته ی نوپا در ایران  رفرنس های فارسی کمی دارد و تعدادی از دانشجویان به کتابهای خارجی که خیلی هم  گرون بودند دسترسی داشتند.یکسان نبودن شرایط درس خوندن برای همه منو به فکر واداشت که چی می شد اگر این کتابهارو همه میتونستن داشته باشند؟و در مسیرم افراد زیادی بودن که رشته شونو عوض میکردن و کتابهای زیادی رو دور میریختن یا میذاشتن ته کمدشون تا موقع اسباب کشی یادشون بیافته که همچین کتابی دارند و اما تعدادی هم دقیقا میخواستن وارد این رشته بشن و به هزینه ی اون کتابها براشون سنگین بود واین سوال       برام پیش اومد که چی می شد که این دوتا ادم به سادگی میتونستن همو پیدا کنن و کتاب برسه به دست اونی که میخواد ؟و شروع کردم به بررسی که دیدم رشته های دیگر هم می تواند اضافه شوند و گروهی 300 نفره را تشکیل دادم فقط برای کتاب های دیزاین و قانونی گذاشتم که مبلغ خیلی کمتر از قیمت خرید باشد و تعدادی نیز به صورت رایگان کتابهایشان را قرار می دادند.

       با آیدی [email protected] در تلگرام  که مختص کتاب های هنری میباشد و علاوه بر تبادل،تست هایی رو مثله خلاصه گذاشتن انجام دادم و نتایج خوبی را دریافت کردم .(خلاصه ها ویو خوبی داشتند)

      و این نتیجه ی مثبت باعث شد گروه دیگری برای کسانی بذارم که کتاب رو میخوان در گردش بذارن  با آیدی [email protected]  که تازه شروع به فعالیت کرده است و 31 عضو دارد و همچنان این تست ها ادامه دارد.

     و تصمیم شد که خیلی جامع تر روی این موضوع کار کنم .

  • یه جایی باید وجود داشته باشه که کتابهای تو قفسمونو نشون بده(که فراموششون نکنیم) .😊
  • یه جایی باید وجود داشته باشه که نیاز یه ادمو به کتاب قفسه هامون نشون بده .
  • یه جایی باید وجود داشته باشه که این ادمها به هم برسونه .

   

  و مورد دیگه اینکه :

     دانش‌آموزان وزبان‌آموزان و دانشجویان در مقطعی از ترم خود کتابهایی را تهیه می‌کنند و ترم بعدی دیگر نمی‌خوانشون و کتابهای جدیدی تهیه می‌کنند. هر ترم این پروسه تکرار می‌شود و هر دانشگاه به طرز جداگانه‌ایی کتابهایی را برای تبادل به اشتراک می‌گذارد اما این کتابخونه‌های کوچک در هر دانشگاهی به طور مجزا هستند و ارتباط دانشجویان فقط دراین محیط برای گرفتن کتاب امکان پذیر است. می‌خواهیم فضایی ایجاد کنیم که دسترسی همه‌ی دانشجویان به کتاب مورد نظرشان به خصوص کسانی که می خواهند وارد دانشگاه شوند، رشته ی خود را تغییر دهند، یا کتابهای مشترک در هر ترم را تهیه نکنند و هزینه‌ی زیادی را (بخصوص در این وضعیت تورم) متقبل نشوند را، سهولت بخشیم. به خصوص که می‌توانند با هم تعامل کنند و فضایی علمی بهتر از کتابخانه را تجربه کنند.

    هدف ما چیه ؟

  • شبکه‌ ی اجتماعی کتاب این اجازه را به شما داده که کتابخانه‌ای مجازی، فضای اختصاصی برای کتاب‌های خود داشته باشید، و همچنین افرادی که حوزه مطالعاتی شبیه به شما دارند شناسایی کرده و در تحقیقات علمی خود از نظرات ایشان بهره‌مند شوید. علاوه بر این از تازه‌های نشر مطلع شده و با رتبه‌بندی کتاب‌های مورد علاقه خود، در شبکه‌ای از کتابخوانان عضو باشید. ، کاربر می‌تواند به اشتراک کتابخانه شخصی خود با دیگران نیز بپردازد.

 

  • شبکه‌ ی اجتماعی کتاب محور، می تونه کتاب‌دوستان را در خود جمع کرده و فضایی برای تبادل نظرات، علایق، اندیشه‌ها پیرامون کتاب‌ها و نویسندگان فراهم کنه .ارتباطات میان فردی آنلاین میان کتابخوانان و بحث‌های نقد کتاب، پویاتر از سایر رسانه‌ها در عمومیت بخشیدن به فرهنگ کتابخوانی کمک کند و اجتماع منسجمی از کتابخوانان را برای ناشران و نویسندگان و متولیان فرهنگی در حوزه کتاب را فراهم‌ آورد .

 

  • کتاب خوانده نشده ثروت بی استفاده است و با این روش کتابها نه رویهم تلنبار می شوند و نه دور ریخته می شوند. شمار کتابخوانان زیاد می شود، اقشار کم درآمد کتابخوان پول زیادی بابت خرید همه کتابها نمی دهند؛ و نقد و بررسی کتابها در حاشیه کتابها یکی دیگر از سنتها و آیین عضویت در این جنبشه.

 

     بوکی چجوری کار میکنه ؟

      در ابتدا کتابهاتونو توی پجتون میذارید که بابت هرکدومشون امتیازاتی میگیرید که این بسته به این داره که چقدر فیلتر های بوکی را برای هر کتاب رعایت کرده اید مثلا چقدر تمییز بوده یا انتشاراتش کجاست ؟

       همچنین تعاملات خوب شما با کاربران و به موقع تحویل دادن کتاب ها و غیره هر کدوم امتیازاتی دارند.

      و خیلی فیچرهای دیگه که شما دوستدارای کتاب و خوشحال میکنه

     فایده اش چیه ؟

      هر چی امتیازات شما بیشتر باشه کاربران دیگر راحتتر با شما تعامل میکنند و راحتتر کتابشونو قرض میدهند میدونن که هر کی این امتیازو داره حتما مقررات بوکی رو رعایت کرده .

      با بالا بردن امتیازاتون میتونید سرویس های پرمیوم ما مثل دورهمی های کتابخوانی وایجاد رویداد های ساعتی رو برای خودتون رایگان کنید.

      همچنین از تخفیف کتابهای خاص پولی و خرید کتاب از بوک شاپ بوکی بهره مند میشید.

    ما برای شما چه کاری میکنیم ؟

     با تهیه هر کدوم از بسته ها ما تخفیف ها و امتیازاتی را با توجه به بستتون ارائه میکنیم.

    میتونید در بسته های پاداش ،بسته های مارو مشاهده کنید.

 

مهم‌ترین مزایای این طرح:


کاهش هزینه‌های تهیه منابع درسی و غیر درسی
افزایش دسترسی به انواع منابع از جمله منابع مرجع دانشگاهی کم‌یاب

دسترسی سریعتر به کتاب های مورد نظر
افزایش فروش کتابدارها در شیوع کرونا
انتقال نکات درسی و تعامل میان هم‌رشته‌ای‌ها ضمن تبادل کتاب

فرهنگسازی گردش کتاب

 

     بازار هدف:

     دانش آموزان

     دانشجویان مقاطع مختلف

     مربیان

     اساتید

     فرهنگیان

    نویسندگان

    ناشران

    فیلسوفان و نقد کنندگان کتاب و دوستداران کتاب


    چقدر پول نیاز داریم ؟

      اینکارو یکسال شروع کردم و یه دغدغه ی فراموش ناشدنی برای من بود و از اونجایی که طراح محصول هستم با یکی از دوستانم شروع کردیم کار کردن و دوماهه که دوتا دیزاینر و یک فرانتد همراه ما هستند.

       کار ما به صورت اپلیکیشن و سایت ارائه می شود.

       ما برای تهیه هاست اپلیکیشن 6 میلیون تومان لازم داریم که بتونیم اپ رو پیاده سازی کنیم.

      برای پیاده سازی و توسعه به برنامه نویس احتیاج داریم که دستمزدش تا یکسال (و دولوپ دائمی اپ )حداقل 50 میلیون تومان می باشد.

      این تیم امیدوار است که در بلندمدت کتابخانه‌ای مجازی از تمام منابع مهم درسی در تمام مقاطع و رشته‌ها و همچنین کتاب‌های غیر درسی شکل گیرد که در آن مجموعه گسترده‌ای از رشته‌ها در حداقل زمان و یا حداقل هزینه‌ به طور آنلاین به منابع مطالعاتی خود دسترسی داشته باشند.

     و امیدواریم انقدر فرهنگ گردش کتاب جا بیوفته که کسی  کتابی جمع و تلنبار نکنه بذاره کتابا برن و مطمئن باشه وقتی که خواست بخونتش دوباره با بوکی باز بهش برمیگرده.

     ما در حال طراحی پروتوتایپ هستیم و به‌زودی با حمایت های شما می‌تونیم به هرچه عملی‌تر شدن آن اقدام کنیم.💗

 

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دیدگاه ها

0 دیدگاه

حامیان

  • fateme Shokri

    fateme Shokri