کمک به کشاورزان بم برای فروش محصولشون با سود بیشتر

ما سال‌های سال مشکلات کشاورزان بم را از نزدیک لمس کردیم و دیدیم. پس تصمیم گرفتیم که قدمی برداریم در این راه و سود کشاورزامون رو بیشتر و کم‌کم مشکلاتشون رو حل کنیم و تکنولوژی به صنعت خرمای بم اضافه کنیم. برای همین به کمک شما نیاز داریم تا تیم‌مون رو بزرگ‌تر کنیم و یک سری آموزش‌های جدی‌تر ببینیم و به کسب‌و‌کارمون وسعت ببخشیم.

فاطمه صائب

1 کمپین بم

سرمایه جذب شده : 700,000 تومان (8%)

3حامی

سرمایه مورد نیاز : 8,000,000 تومان

پایان یافته

بسته ها

داستان

درباره هم‌آوا

هم‌آوا در راستای فعالیت‌های خود مبنی بر ارائه خدمات و اشاعه فرهنگ کارآفرینی به دورترین نقاط کشور و همچنین ارائه مطالب ناب و بروز دنیا توسط متخصصان این حوزه به تمامی جوانان و علاقه‌مندان کشور، در صدد برگزاری دوره‌های شکلدهی آنلاین است. مخاطب اصلی این برنامه تیم‌های استارتاپی، کارآفرینان و افراد علاقه‌مندی هستند که به دلیل سکونت خارج از پایتخت، بعد مسافت و همچنین عدم وجود منابع محلی، امکان رشد بسیار پایینی دارند. بر این اساس، شرکت هم‌آوا وظیفه خود می‌داند تا با ارائه راهکارهای جدید با استفاده از زیرساخت‌های فنی موجود در این شرکت، این خلاء بزرگ کشور را مرتفع سازد.

مجموعه هم‌آوا به عنوان متولی طراحی، اجرا و هدایت برنامه پرورش کسب‌وکارهای نوپا اعم از شناسایی، ارزیابی، انتخاب، توانمندسازی، توسعه و رشد استارتاپ‌ها از جنبه تیم و محصول، مدل کسب و کار و ... به عنوان متولی توسعه و رشد استارتاپ از جنبه محصول و بازار خواهد بود.

برنامه شکلدهی آنلاین هم‌آوا که تیم حاضر در آن مشغول به فعالیت است، برنامه‌ای کاملا منسجم بوده که در قالب یک پلتفرم آنلاین، در طول بازه زمانی ده الی دوازده هفته‌ای اجرا می‌گردد و در مجموع دارای 95 ساعت آموزش، مربی‌گری، راهبری، بررسی روانشناختی و انتقال تجربه خواهدبود. 

تیم حاضر با استفاده از برنامه شکلدهی آنلاین هم‌آوا به ارائه مسأله و ایجاد راه‌حل آن پرداخته و با حمایت مالی شما در این راه می‌تواند سرعت بیشتری داشته‌باشد. تمامی حمایت مالی جمع‌آوری شده، صرف آموزش اعضای تیم در جهت توسعه کسب‌وکار آن‌ها می‌شود.

هم‌آوا نیز وظیفه خود می‌داند در هر زمان که حامی محترم درخواست کند، گزارشی از روند کار تیم را در اختیار ایشان گذاشته تا از میزان رشد و موفقیت استارتاپ و اعضای تیم مطلع شود.

در ادامه راجع به تیم و دغدغه‌های آن بیشتر بخوانید.

 

 

داستان از اینجا شروع شد که وقتی ما به دنیا اومدیم خودمون رو وسط یه عالمه نخل دیدیم.

تمام زندگی ما نخل بود و رطب.

تمام تفریحات ما وسط این نخل‌ها گذشت و هر چی بزرگ و بزرگ‌تر شدیم مشکلات رو بیشتر دیدیم.

مشکلات کشاورزان بمی که خانواده ما هم جزوی از اون ها بود. بزرگ شدیم و هر کدوم رفتیم دنبال رویاهای خودمون، اما اون دغدغه یک گوشه ذهن‌مون همیشه بود. مدت زمانی که داشتیم با چیزهایی که یاد گرفته بودیم در حوزه رباتیک فعالیت می‌کردیم، مشکلات بخش کشاورزی بیشتر به چشم اومد و اون دغدغه پررنگ‌ترشد و دراون زمان وقت تصمیم گیری بود، کمک به کشاورزامون یا ادامه رویاهامون ...

اما از اونجایی که دوست داشتیم به هر دو برسیم، تصمیم گرفتیم رویا و دغدغه‌هامون رو به یک چیز مشترک تبدیل کنیم.

و این‌طورشد که تصمیم گرفتیم تا تکنولوژی رو به کشاورزی بم اضافه کنیم تا هم مشکلات کشاورزامون حل بشه و هم ما به دغدغه و رویاهامون برسیم.

تا حالا چه کار کردیم؟

برای همین شروع کردم به ریشه‌یابی مشکلات و تمامی اون‌ها رو یادداشت می‌کردیم و با تمام کسانی که می‌شد صحبت می‌کردیم، البته به واسطه زندگی در بم و خانواده‌هامون و کشاورزی که خودمون انجام می‌دادیم، با خیلی از مشکلات آشنا بودیم و هستیم اما از دیدگاه‌های مختلف باز هم بررسی و دقت می‌کردیم و از راهنمایی‌های کسانی که در حوزه خرما فعال بودن استفاده می‌کردیم. در این راه با مشاوران زیادی هم که در حوزه کسب‌و‌کارهای نوپا فعال بودن مشورت می‌کردیم و از کمک‌هاشون استفاده می‌کردیم و در این راستا تصمیم گرفتیم که در قدم اول بزرگ‌ترین مشکل کشاورزان بم رو حل کنیم. اونم فروش محصولشون با سود بیشتر بود، و تنها راه رسیدن به این هدف حذف واسطه‌های اضافی و ارتباط مستقیم کشاورز با مصرف‌کننده بود. برای ایجاد این ارتباط در ابتدا یک سایت به نام www.cootrotab.ir  طراحی کردیم که این ارتباط رو برقرار کنیم.

و این چنین کوت رطب شکل گرفت و چند کشاورز به تیم ما اضافه شد و کارمون رو شروع کردیم.

در ادامه چون قرار بود تکنولوژی رو به کشاورزی بم نیزاضافه کنیم تا مشکلات بیشتری را حل کنیم و از اونجایی که چندین سال در حوزه رباتیک و بخش ربات‌های صنعتی نیز فعالیت کردیم، تونستیم در مرکز رشد و فناوری بم به نام واحد فناور سبز قامتان نیز پذیرش بگیریم.

 

چشم اندازمون؟

در کوت رطب تمام تلاشمون رو داریم می‌کنیم که به تعداد کشاورزامون اضافه کنیم و کم‌کم تکنولوژی رو به صنعت خرمای بم اضافه کنیم و به سمت مکانیزه شدن بریم. از اون طرف فرهنگ‌سازی کنیم خرمای بم رو در بین مردم.

و در یک جمله اگر بخواهیم توضیح بدیم: تمام مشکلات کشاورزانی که به تیم ما اضافه میشن حل کنیم.

به چی نیاز داریم در این راه؟

برای این که موفقیتمون قطعی بشه در این راه، ما نیاز داریم به یک تیم منسجم و آموزش دیده؛ برای همین به حمایت شما نیاز داریم که یک مجموعه بزرگ‌تر ما رو همراهی کنه و تعداد افراد تیم‌مون رو بیشترکنیم و آموزش بدیم، و جدی‌تر به مسائل بپردازیم و کسب‌وکارمون رو وسعت ببخشیم تا از کشاورزان بیشتری حمایت کنیم و شروع کنیم به تبلیغات و فرهنگ سازی.

در این راه ما به بیش از ۵ میلیون تومان نیاز داریم که به تمام موارد گفته شده دسترسی پیدا کنیم.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دیدگاه ها

0 دیدگاه

حامیان

  • حسین صائب

    حسین صائب

  • فاطمه صائب

    فاطمه صائب

  • امیر علیزاده

    امیر علیزاده