کمپین آینده را ورق بزنیم

×
ورود / ثبت نام
برگ نخست ایجاد کمپین همه‌ی کمپین‌ها جست‌وجو
برگزیده راتا 9

آینده را ورق بزنیم

گلاره جباری gelare.jabbari@gmail.com
مدیر کمپین نمایش پروفایل
موفق 64 حامی تاکنون حمایت کرده‌اند

تحریریه ی قلک با همفکری و مشورت تصمیم گرفت از تمام امکانات خود در این حوزه بهره بگیرد و با بیش از 20 نشر کودک و نوجوان رایزنی و گفتگو کردیم تا بتوانیم با تخفیف حداکثری کتابخانه های مدارس امید آینده را که در شهرهای سنندج،یاسوج، شیراز، چهاردانگه، ایلام، زاهدان، بیرجند، بندرعباس، کرمان و بوشهر تجهیز کند.

برای مطالعه داستان کمپین اینجا کلیک کنید
30,303,030 از 30,000,000 تومان
101 %
درباره‌ی کمپین

 

ما که هستیم؟

ماهنامه قلک اولین ماهنامه آموزش مهارت‌های اقتصادی به کودکان است. از ابتدای فعالیتش جمعی از برترین شاعران، مترجمان، نویسندگان، تصویرگران، طراحان بازی و گرافیک حوزه کودک و نوجوان با این نشریه همکاری کرده‌اند. در 47 شماره ماهنامه قلک که تا امروز منتشر شده است ناصر کشاورز، زهرا موسوی، نوید سیدعلی‌اکبر، حدیث لزر غلامی، اسماعیل امینی، مصطفی رحماندوست، نازنین آیگانی، سام سلماسی، شهرام شیرزادی، مینا قنواتی و جمع بزرگی از شاعران و نویسندگان و تصویرگران برجسته کشور خانواده‌ی بزرگ قلک را تشکیل داده‌اند. شعر، داستان، بازی، سرگرمی و کلیه محتوای قلک با موضوع آموزش مهارت‌های اقتصادی طراحی می‌شود.

  • قلک مفتخر است که در سال‌های 1393، 1394 و 1395 از سوی شورای کتاب کودک به عنوان نشریه‌ای با بیشترین مطالب برتر برای گروه سنی سه تا هفت سال شناخته شده است.
  • قلک مفتخر است که در سال‌های فعالیت‌اش بیش از 4000هزار نسخه از این ماهنامه را به کودکان مناطق محروم هدیه داده است که توزیع بخشی از این کتاب‌ها با همکاری «انجمن حامی» صورت گرفته است.
  • قلک مفتخر است که حامی «انجمن حامی» در برگزاری جشنواره «مداد رنگی» با هدف تامین لوازم‌التحریر دانش‌آموزان مناطق محروم بوده است.
  • قللک مفتخر است که با اجرای کمپین‌هایی مانند «مجله_خوان_کوچک» و «فقط_یک_دقیقه_بیشتر» در تقویت زبان معیار و مهارت خواندن بیش از 3000 کودک کوشا بوده است.
  • قلک مفتخر است که از مجموعه قصه‌ها و شعرهای به چاپ رسیده در این ماهنامه بیش از 10 جلد کتاب با محوریت سبک زندگی ایرانی برای کودکان منتشر کرده و خواهد کرد.
  • قلک مفتخر است که در  سال 1393 به عنوان نماینده ایران «هفته جهانی پول» را در راستای مسئولیت اجتماعی خود برگزار کرده است.

 

چه کاری می خواهیم انجام بدهیم؟

تحریریه ی قلک با همفکری و مشورت تصمیم گرفت از تمام امکانات خود در این حوزه بهره بگیرد و با بیش از 20 نشر کودک و نوجوان رایزنی و گفتگو کردیم تا بتوانیم با تخفیف حداکثری کتابخانه های مدارس امید آینده را که در شهرهای سنندج،یاسوج، شیراز، چهاردانگه، ایلام، زاهدان، بیرجند، بندرعباس، کرمان و بوشهر تجهیز کند.

ما میخواهیم کتابخانه مدارس امید آینده را در شهرهای زاهدان، یاسوج، سنندج و ... تجهیز کنیم.

با تحقیقات صورت گرفته توسط ماهنامه قلک متوجه شدیم آموزش و پرورش کتابخانه هیچ کدام از مدارس امید آینده را هنوز تجهیز نکرده است و با توجه به ضرورت و لزوم ایجاد کتابخانه در مدارس تصمیم گرفتیم با حمایت شما این پروژه را آغاز کنیم تا کودکان و نوجوانی که در مدارس امید آینده مشغول تحصیل هستند بتوانند از این امکان بهره بگیرند.

 

چرا وجود کتابخانه در مدرسه ضرورت دارد؟

«برای بسیاری از کودکان، مدرسه اولین مکانی است که آن‌‌‌ها را با خواندن و مواد مکتوب آشنا ‌‌می‌کند، زیرا یا به دلیل بی سوادی پدران و مادران و یا به سبب عدم عادت به مطالعۀ آنان، کودکان فرصت تجربه‌‌‌های مفید خواندن در خانواده را نمی‌یابند.» (ادبیات کودکان و نوجوانان و ترویج خواندن، ثریا قزل ایاغ، انتشارات سمت، ص. 31)

-کتابخانه فضایی است که در آن معلم و دانش آموز در یک فضای صمیمی می توانند در کنار هم قرار بگیرند و به مطالعه و گفتگو بپردازند.

-همچنین در مدارسی که کتابخانه فعال دارد معلم می تواند به عنوان یک ابزار آموزشی از آن بهره بگیرد.

-دانش آموزان بخصوص در مناطق روستایی که کم تر به کتابخانه و فروشگاه‌های کتابفروشی دسترسی دارند و یا حتی اصلا دسترسی ندارد  می توانند از منابع موجود در کتابخانه مدارس استفاده کنند.

-دانش‌آموزان با فرهنگ امانت داری آشنا می شوند

-خواندن کتاب های غیر درسی به دانش آموزان کمک می کند با زبان معیار جامعه ارتباط بیشتری برقرار کنند.

این فقط چند مورد از مهم ترین دلایل الزام وجود کتابخانه در مدارس است.

1000
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: