خانه رویایی

می‌خواهیم خانه‌ی رویایی‌مان را بسازیم.جایی که کارهای مورد علاقه‌مان را دنبال کنیم و آرزوهای‌مان را زندگی.ما دو زوج هستیم که خانه‌های‌ آپارتمانی کوچکمان در تهران را فروخته‌ایم و درحال ساختن خانه‌‌ی رویایی‌مان هستیم.سعی کردیم از شلوغی تهران فاصله بگیریم و جای خلوتی را دراطراف کرج پیدا کردیم به اسم «دهکده آفتاب».درادامه اما تورم و کرونا شرایط را سخت کرد و می‌خواهیم شما را در ساختن رویایمان شریک کنیم.

محسن پوررمضانی

2 کمپین تهران

سرمایه جذب شده : 39,150,000 تومان (97%)

85حامی

سرمایه مورد نیاز : 40,000,000 تومان

پایان یافته

بسته ها

داستان

خلاصه‌ی ماجرا

می‌خواهیم خانه‌ی رویایی‌مان را بسازیم. جایی که کارهای مورد علاقه‌مان را دنبال کنیم و آرزوهای‌مان را زندگی. ما دو زوج هستیم که خانه‌های‌ آپارتمانی کوچکمان در تهران را فروخته‌ایم و در حال ساختن خانه‌‌ی رویایی‌مان هستیم. سعی کردیم از شلوغی تهران فاصله بگیریم و به همین خاطر جای خلوتی را در اطراف کرج پیدا کردیم به اسم «دهکده آفتاب». در ادامه اما تورم و کرونا شرایطی پیش آورد که پیش‌بینی‌هایمان را نقشِ بر آب کرد. اما ناامید نیستیم و تلاش می‌کنیم هر طور شده پروژه‌مان را تمام کنیم. در این راه  می‌خواهیم از شما هم کمک بگیریم تا در ساختن این خانه شریک شوید. برای تشکر، ما نیز شما را در خانه‌مان مهمان می‌کنیم. در خانه‌‌مان یک نیم‌طبقه ساخته‌ایم برای مهمان‌ها. خوشحال می‌شویم که میزبان شما باشیم.

 

ما کی هستیم؟

محسن؛ خیلی آدم جدی‌ای نیستم. به نظرم همین یک جمله می‌تونه معرفی کامل و جامعی از من باشه. اما فکر نکنم با این معرفی، اعتماد شما به این پروژه جلب بشه. پس به جاش می‌تونم بگم، تو کار کتاب و بازی هستم. دو تا کتاب نوشتم؛  «کتابفروش خیابان ادوارد براون» و «دزدِ مو وِزوِزی و انسان فرهیخته» بازی رومیزی «جالیز» رو بازطراحی کردم و در حال طراحی یه بازی رومیزی جدید هستم که هنوز اسم نداره :)

سیما؛ همین که در زندگی آرامش و ثباتی پیدا می‌کنم، چیزی قلقلکم می‌دهد تا معادله را بر هم بزنم. دقیقا نمی‌دانم چطور شد که کار و زندگی‌ام با سفر پیوند خورد. مادرم می‌گوید: «تا یادم می‌آید سیما در حال بستن چمدان بوده.» بعدترها شد کوله‌پشتی، ولی اصل قضیه در نگاه مادرم فرقی نکرد. راست می‌گوید نیمی از عمرم در حال رفتن بوده‌ام.کرج پنجمین شهری است که می‌خواهم در آن زندگی کنم؛ شیراز، خرمشهر، نور و تهران. آشپزی برایم خلق بو و طعم تازه است و همیشه جذاب بوده مخصوصا اگر قرار باشد خورندگان مشتاقی هم داشته باشد. حالا که کرونا دست و پای رفتنم را کوتاه کرده، گلدوزی و گاهی تصویرسازی هم رنگ و بوی تازه روزمرگی‌ام شده‌اند.

آمنه؛ گاهی همه چی رو جدی و گاهی بیش از اندازه همه چیز رو به شوخی میگیرم. شغل و تحصیلاتم از مواردی هست که نشون می‌ده موقع انتخابشون زیادی جدی بودم. من آمار زیستی خوندم و تحلیل دادههای پزشکی و دارویی انجام می‌دم. دروغ نگم با تحلیل داده خو گرفتم و از علائقمه. نمی‌دونم این از صفات خوب محسوب می‌شه یا بد یا بسته به موقعیت متفاوته، اما اگر چیزی ذهنم رو درگیر کنه معمولا عملیش میکنم. تغییر رو دوست دارم و دلم میخواد تجربیات جدید داشته باشم.

وحید؛ به جرات می‌تونم بگم محتاط‌ترین آدم این جمع من هستم. برای من تغییر شرایط زندگی حتی از نوع کوچیکش خیلی سخته. به‌خاطر همین شاید انتخاب این شرایط جدید برای من از همه سخت‌تر و استرس‌زا تر بود. خیلی سخت بود که حاشیه‌های امن خودم رو از بین ببرم و قدم در راه ابهام و پیشبینی‌ناپذیری بذارم. الان که وسط ماجراییم، گاهی با خودم فکر می‌کنم اگه اون جزیره امن رو ترک نمی‌کردم برای همیشه حسرت می‌خوردم.

چرا رفتیم سراغ ساختن خونه؟

هر کدوم از ما دلایل خودش رو برای این کار داره. اما اگر بخوایم به صورت خلاصه بگیم به این موارد می‌تونیم اشاره کنیم؛

- حالا که شرایط قرنطینه و دورکاری فراهم شده و بیشتر روزها رو توی خونه می‌گذرونم، اتاق مجزایی داشته باشم که شرایط کار و زندگی رو بتونم جدا کنم. (محسن)

- می‌خوام یه رمان بنویسم و برای نوشتنش به تنهایی و تمرکز بیشتری نیاز دارم (محسن)

- دوست دارم آرزوی سیما رو برآورده کنم که دلش یه خونه‌ی بالکن‌دار می‌خواست. (محسن)

- می‌خوام از تهران دور بشم و شکل دیگه‌ای از زندگی رو تجربه کنم. (سیما)

- نگهداری از باغچه و گل و گیاه رو بیشتر و شاید واقعی‌تر یاد بگیرم. (سیما)

-با یکی از بهترین دوستام توی یه خونه زندگی کنم. (سیما)

- خونه‌مون یه جای دنج و باصفا برای اطرافیان و آشنایان‌مون باشه که توش حالشون بهتر بشه. (سیما)

- مدت‌هاست که می خوام از تهران، آپارتمان محل زندگیم و همه اجزایی که سرشار از جدیت و استرس هستند فاصله بگیرم. (آمنه)

- میخوام تجربیات جدید داشته باشم. (آمنه)

- دوست دارم تصویری که در ذهنم از خونه حیاط دار، خارج از تهران، در حال آب دادن به گلدون ها و رسیدگی به سبزیجات تو ۶۰ سالگی دارم رو تو ۳۵ سالگی زندگی کنم، چون شاید به ۶۰ سالگی نرسم. (آمنه)

- همیشه به تولید کارهای هنری و دستی علاقه داشتم و دلم میخواد یه فضایی داشته باشم تا بتونم کارگاه خودم رو بسازم. (آمنه)
-  دلم می‌خواست موقعیتی رو فراهم کنم که بتونیم کنار دوستامون جمع بشیم و حالمون کنار هم خوب باشه. (وحید)

پروژه الان در چه حاله؟

به قول اهالی فن، مرحله‌ی سفت‌کاری رو تموم کردیم. یعنی اسکلت ساختمون و سقف‌ها و دیوارچینی انجام شده. لوله‌کشی‌ها هم انجام شده و داریم می‌رسیم به نازک کاری. امیدواریم تا بهار ۱۴۰۰ پروژه تموم بشه. البته همیشه یه خورده‌کاری‌هایی باقی می‌مونه. واسه همین شرایط میزبانی رو می‌خواییم بذاریم از اوایل تابستون ۱۴۰۰ که هم مطمئن بشیم خونه به جای خوبی رسیده و هم امیدوار باشیم که اوضاع قرنطینه و کرونا بهتر شده باشه. 
یه صفحه تو اینستاگرام ساختیم به آدرس khaneroyaei4. ماجراهای خونه رو اونجا می‌نویسیم. پیشنهاد می‌کنیم سری بهش بزنید جزییات بیشتر ماجراها رو از اونجا دنبال کنید. 

https://www.instagram.com/p/CIql3Oir7ex/?igshid=1wyslmeced8nj

امکانات نیم طبقه چیه؟

نیم طبقه یه سوییت مستقل ۵۵ متریه که روی پشت‌بوم ساختیم (طبقه سوم). دستشویی، حموم و آشپزخونه داره. یه بالکن رو به حیاط داره و چیزی که جذاب‌ترش می‌کنه، فضای پشت‌بومه که منظره‌ای رو به باغ‌ها و کوهای اطراف داره. روبروی خونه هم قراره فضای سبز بشه. الان در حال ساخته و امیدواریم تا زمانی که خونه رو می‌سازیم این پارک هم کامل بشه. این نیم‌طبقه رو می‌تونیم کامل در اختیار شما بذاریم. بسته به تعداد شب‌هایی که دوست دارید اونجا بمونید. از فضای سبز و آلاچیق حیاط هم می‌تونید استفاده کنید و اگر دوست داشته باشید و شرایط زمانی ما هم فراهم باشه، خوشحال می‌شیم که با هم معاشرت و بازی کنیم. اگر اهل بازی رومیزی و کتاب باشید، می‌تونید از کتابخونه ما استفاده کنید و کتاب و بازی قرض بگیرید و حالشو ببرید. با توجه به اندازه و امکانات این سوییت، حداکثر ظرفیت اقامت برای هر شب رو دو نفر در نظر گرفتیم.

 

جذابیت‌های اونجا چیه؟

سوال خوبیه! چون ما تو یه شهر جذاب توریستی نیستیم که جاهای دیدنی داشته باشه یا یه روستایی که طبیعت بکری داره. خونه‌ی ما هم به این هدف طراحی و ساخته نشده. از جذابیت‌های اطراف خونه‌مون، یه باغ سیب بزرگ هست که می‌گن به دوره‌ی پهلوی برمی‌گرده و کاخ شمس (کاخ مروارید) هم با ما ۱۰ دقیقه فاصله داره. اطرافمون هم پر باغ و کوچه باغیه که مسیرهای خوبی برای پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری داره. 

ولی به نظرم جذابیت اصلی خونه‌‌ی ما شاید چیزی شبیه به رفتن مهمونی باشه. مهمونی آدم‌هایی که غریبه هستند اما ممکنه علاقه‌مند‌های مشترکی داشته باشیم. جایی که تو حیاط یا پشت‌بومش می‌شه ساعت‌ها معاشرت کرد و با صدای بلند خندید. تجربه‌ی بازی، معاشرت و شنیدن داستان‌ِ زندگی آدم‌های جدید همیشه برای ما جذاب بوده و شاید برای شما هم جذاب باشه.

چقدر پول نیاز داریم؟

۵۰ میلیون تومان و شاید بیشتر. در واقع نمی‌تونیم تخمین دقیقی داشته باشیم، چون تورم لحظه‌ای و تغییر قیمت‌های روزانه امکان پیش‌بینی رو از ما می‌گیره. امیدواریم با این پول بتونیم بخشی از مشکلات رو حل کنیم. سعی می‌کنیم بیشتر این پول رو خرج ساختن نیم طبقه کنیم تا بتونیم پذیرایی بهتری از شما داشته باشیم.

البته به توصیه‌ی بچه‌های «راتا» مبلغ رو ۴۰ میلیون تومان گذاشتیم. چون حدس می‌زنند که ممکنه ۵۰ میلیون عدد زیادی باشه و هرگز بهش نرسیم.

بسته‌های پاداش

هر چی کَرَمِته

اگر با این پروژه حال کردی و دوست داری به پیشرفتش کمک کنی ولی از پاداش‌هاش نمی‌تونی استفاده کنی یا به هر دلیل دیگه‌ای می‌تونی یه مبلغی به انتخاب خودت کمک کنی.

یک شبِ آرام یا مهمانی به صرف ناهار یا شام (۲ نفر) + کتاب «دزد مو وزوزی و انسان فرهیخته» 

یک شب اقامت در سوییت نیم‌طبقه‌ی سوم به صورت دربست. حداکثر ظرفیت برای میزبانی ۲ نفر.
اگر دوست داشتید می‌تونید به جای اقامت، یک شام یا ناهار مهمون ما باشید. غذای خونگی که با دست‌پخت خودمون می‌پزیم. البته روی دست‌پخت وحید زیاد حساب باز نکنید. قبلش باهاتون چک می‌کنیم که به چیز خاصی حساسیت نداشته باشید. بعد از ناهار و شام هم می‌تونیم با هم معاشرت کنیم یا بازی رومیزی و اگر خیلی پایه باشید نمایشنامه‌خونی.

یک شبِ جذاب (۲ نفر) + کتاب «کتابفروش خیابان ادوارد براون»

یک شب اقامت در سوییت نیم‌طبقه‌ی سوم نیمه‌طبقه‌ی سوم به صورت دربست + صبحانه‌ی گرم و سرد. حداکثر ظرفیت برای میزبانی ۲ نفر.

صبحانه احتمالا منتخبی از این‌هاست که قبلش هماهنگ می‌کنیم: پنکیک محسن‌پز، املت سیما‌پز، عدسی‌آمنه‌پز، پنیر لیقوان وحیدپسند! (تخصص وحید پیدا کردن پنیر لیقوان با کیفیت از مغازه است) البته که گزینه‌های مربا، کره عسل، سرشیر و حلوا شکری هم روی میز هست. همراه با چای دمی گیلان (املش) یا قهوه و شیر داغ به انتخاب خودتون.

هفت شب آرامش (۲ نفر) + جاقلمی تریکوبافی دست‌سازِ آمنه

هفت شب اقامت در سوییت نیم‌طبقه‌ی سوم. حداکثر ظرفیت برای میزبانی ۲ نفر.  (این یک هفته می‌تونه به صورت پراکنده باشه و زمانش رو خودتون انتخاب کنید)

هفت شب جذاب (۲ نفر) تی‌شرت گلدوزی طرح کاکتوس، دست‌دوزِ سیما 

هفت شب اقامت در سوییت نیم‌طبقه‌ی سوم. حداکثر ظرفیت برای میزبانی ۲ نفر.  (این یک هفته می‌تونه به صورت پراکنده باشه و زمانش رو خودتون انتخاب کنید) + صبحانه‌ی گرم و سرد.

صبحانه احتمالا منتخبی از این‌هاست که قبلش هماهنگ می‌کنیم: پنکیک محسن‌پز، املت سیما‌پز، عدسی‌آمنه‌پز، پنیر لیقوان وحیدپسند! (تخصص وحید پیدا کردن پنیر لیقوان با کیفیت از مغازه است) البته که گزینه‌های مربا، کره عسل، سرشیر و حلوا شکری هم روی میز هست. همراه با چای دمی گیلان (املش) یا قهوه و شیر داغ به انتخاب خودتون.

۱۰ شبِ به یادماندنی (دو نفر) + انتخاب دو هدیه  

۱۰ شب اقامت در سوئیت نیم‌طبقه‌ی سوم. حداکثر ظرفیت برای میزبانی ۲ نفر. (این ده شب می‌تونه به صورت پراکنده باشه و زمانش رو خودتون انتخاب کنید) + صبحانه (با همون توضیحات قبلی) + دو هدیه به انتخاب خودتان از این ۵ گزینه؛ ۱. تی‌شرت گلدوزی شده سیما با طرح کاکتوس ۲. بازی جالیز ۳. کتاب «دزد مو وزوزی و انسان فرهیخته» یا «کتابفروش خیابان ادوارد براون» با امضای نویسنده.  ۴. جا قلمی تریکو بافی شده با رنگ انتخابی شما

چطور هماهنگ می‌کنیم؟

بعد از پایان پروژه آدرس ایمیل یا شماره تماس شما رو از راتا می‌گیریم و بهتون پیام می‌دیم. زمان ساخته شدن خونه و آماده‌شدنش برای پذیرایی رو می‌گیم و زمان میزبانی رو با شما هماهنگ می‌کنیم. اگر هم کمپین موفق نشه، راتا پول شما رو برمی‌گردونه.

برای هماهنگی بهتر، الویت تماس رو می‌دیم به دوستانی که زودتر حمایت کردند. تا دو سال از شما میزبانی می‌کنیم و تا سال ۱۴۰۲ وقت دارید تا زمان دلخواهتون رو پیدا کنید. 

 

نکته‌ی مهم وحید

وقتی داشتیم این کمپین رو راه می‌انداختیم یکی از دغدغه‌های وحید این بود که شاید بعضی از دوستا‌مون که توی این کمپین شرکت نکردن معذب بشن یا در آینده نخوان بیان خونه‌ی ما. واسه همین گفتیم این موضوع رو شفاف به همه‌ی دوستایی که ما رو می‌شناسند بگیم؛ هدف ما از راه انداختن این کمپین درآمدزایی نبوده و فقط می‌خواستیم کمک بگیریم از همه‌ی آدم‌ها که این خونه ساخته بشه. وقتی که خونه ساخته شد، هر وقت که دوست داشتید و به هر مدت زمانی می‌تونید بیاید خونه‌ی ما و دورهم خوش بگذرونیم، فارغ از اینکه تو این کمپین شرکت کرده باشید یا نه :)) 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دیدگاه ها

2 دیدگاه

 • دوتا سوال دارم اولیش که چای املش همون چای دس‌باغه؟ دومیش، اگه دزد موفرفری رو خونده باشیم چی؟ 😍
 • مدیر کل
  ممنونم از مشارکتتون، در ماه آینده حتما راتا را دنبال کنید

حامیان

 • ارشیا فراهانی

  ارشیا فراهانی

 • حبیب دانشور

  حبیب دانشور

 • زهرا حاجی اسماعیلیان

  زهرا حاجی اسماعیلیان

 • مریم مسندی

  مریم مسندی

 • مریم شبان

  مریم شبان

 • پویان مقدم

  پویان مقدم

 • سعید سکاکی

  سعید سکاکی

 • سعید دولتی

  سعید دولتی

 • ندا پسندیده

  ندا پسندیده

 • مهدیه نصرتی

  مهدیه نصرتی

 • ناشناس

  ناشناس

 • Shiva Tehrani

  Shiva Tehrani

 • شایان دادبین

  شایان دادبین

 • ناشناس

  ناشناس

 • ناشناس

  ناشناس

 • اکرم حسین نیا

  اکرم حسین نیا

 • ناشناس

  ناشناس

 • مرتضی چرخ زرین

  مرتضی چرخ زرین

 • فرزاد تویسرکانی

  فرزاد تویسرکانی

 • ايمان حسیبی

  ايمان حسیبی

 • فرزانه قاسمی

  فرزانه قاسمی

 • شادی به داش

  شادی به داش

 • ناشناس

  ناشناس

 • سارا باقری

  سارا باقری

 • سمیرا رستگارپور

  سمیرا رستگارپور

 • هدا درودیان

  هدا درودیان

 • امیر جعفری

  امیر جعفری

 • سپیده شعرباف

  سپیده شعرباف

 • مائده احمدی

  مائده احمدی

 • مازیار مرادی

  مازیار مرادی

 • آیت حسینی

  آیت حسینی

 • محیا دانش

  محیا دانش

 • مریم علیجانپور

  مریم علیجانپور

 • مهسا رحیمی

  مهسا رحیمی

 • سوشیانس ش

  سوشیانس ش

 • مریم موسوی

  مریم موسوی

 • محمد مهدی شکری

  محمد مهدی شکری

 • رامین شاه پری

  رامین شاه پری

 • ناشناس

  ناشناس

 • ناشناس

  ناشناس

 • سپیده شعرباف

  سپیده شعرباف

 • ناشناس

  ناشناس

 • ناشناس

  ناشناس

 • ناشناس

  ناشناس

 • ناشناس

  ناشناس

 • بهنود و پریا ذوالفقاری و نقی زاده

  بهنود و پریا ذوالفقاری و نقی زاده

 • صمد خطیبی

  صمد خطیبی

 • سیده اشرف سیدنژاد

  سیده اشرف سیدنژاد

 • ناشناس

  ناشناس

 • احسان حسینی نژاد

  احسان حسینی نژاد

 • احسان حسینی نژاد

  احسان حسینی نژاد

 • شقایق بهرامی

  شقایق بهرامی

 • میلاد پوررمضانی

  میلاد پوررمضانی

 • رضا اسکندری

  رضا اسکندری

 • مهدی سلیمانی

  مهدی سلیمانی

 • ناشناس

  ناشناس

 • ناشناس

  ناشناس

 • آوا قائمی

  آوا قائمی

 • صبا محبی

  صبا محبی

 • سُرور ببرگیر

  سُرور ببرگیر

 • الهه محمودی

  الهه محمودی

 • پيام حسن زاده

  پيام حسن زاده

 • ارشیا فراهانی

  ارشیا فراهانی

 • ناشناس

  ناشناس

 • زهرا شفیعی

  زهرا شفیعی

 • الهه جعفرآبادی

  الهه جعفرآبادی

 • شاداب زرین‌گل

  شاداب زرین‌گل

 • محمدرضا قره خانی

  محمدرضا قره خانی

 • مرتضی پورمیرزای

  مرتضی پورمیرزای

 • هدی

  هدی

 • مصطفی مصطفوی

  مصطفی مصطفوی

 • سهیل سعادت

  سهیل سعادت

 • نگار سلجوقی

  نگار سلجوقی

 • محيا آزادي

  محيا آزادي

 • Homeira Kheiri

  Homeira Kheiri

 • ناشناس

  ناشناس

 • ناشناس

  ناشناس

 • Shiva Tehrani

  Shiva Tehrani

 • علی اکبر زین العابدین

  علی اکبر زین العابدین

 • ناشناس

  ناشناس

 • نیلوفر معین

  نیلوفر معین

 • آنیتا منصوری

  آنیتا منصوری

 • ناشناس

  ناشناس

 • الهام ر

  الهام ر

 • ناشناس

  ناشناس