میکروبانک - اپلیکیشن مدیریت مالی شخصی

اینجا یک رویداد برای جذب سرمایه در حوزه فناوری مالی در حال برگزاری است. یک تیم از افراد جمع شده‌اند تا یک اپلیکیشن حسابداری و مدیریت مالی و بانکی بسازند. ما برای شروع کار نیاز به حمایت و پشتیبانی شما داریم و در مقابل این حمایت بسته‌های پاداش و خدمات مالی و فناوری دریافت خواهید کرد.

کمپین میکروبانک

3 کمپین تهران

سرمایه جذب شده : 6,400,000 تومان (64%)

14حامی

سرمایه مورد نیاز : 10,000,000 تومان

پایان یافته

بسته ها

داستان

اینجا یک رویداد برای جذب سرمایه در حوزه فناوری مالی (فین تِک) در حال برگزاری است. یک تیم از افراد جمع شده‌اند تا یک اپلیکیشن حسابداری و مدیریت مالی و بانکی بسازند. ما برای شروع کار نیاز به حمایت و پشتیبانی شما داریم و در مقابل این حمایت بسته‌های پاداش و خدمات مالی و فناوری دریافت خواهید کرد. روش‌های حسابداری، مدیریت مالی و امور بانکی در حال حاضر بسیار پیچیده و زمان‌بر هستند. مدیریت مالی به طور ساده به این معنی است که چه مقدار پول را در چه زمان صرف چه کاری خواهید کرد. تیم میکروبانک قصد دارد ابزار فناورانه‌ای بسازد که در هزینه های روزمره افراد و کسب و کارها صرفه‌جویی کرده و هزینه‌های حسابداری و مراجعه به بانک را تا چند برابر کاهش دهد.

این رویداد با حمایت هم‌آوا (کلیک کنید) در پلتفرم تامین مالی راتا در حال برگزاری است. برای آشنا شدن با مفهوم تامین مالی جمعی یا "کرادفاندینگ" کلیک کنید.

از کجا شروع شد

مدیریت پول و بانکداری در طول قرن گذشته نزدیک به چند نقطه‌ی عطف داشته است. در آغاز مردم سکه و دارایی را نزد خود نگه می‌داشتند. بانکداری و مدیریت پول در اوایل قرن چیزی شبیه به یک صندوق امانت بود و اطلاعات دارایی‌های یک شخص بر روی فرم‌ها و دفاتر کاغذی نوشته می‌شد. بعد از آن علم اقتصاد و حسابداری توانست ابزارهای مالی جدیدی خلق کند. بانک‌ها و دفاتر حسابداری به شیوه سنتی پیش رفتند تا اینکه رایانه ها و ابزار الکترونیک به شعبه‌های بانکی کمک کرد تا ابزار مدیریت پول و بانک را متحول کرده و بخشی از امور مالی و بانکی را به بیرون از محل کار منتقل کنند. نسل جدیدی از فناوری‌ها در حال ورود به عرصه مدیریت پول و ثروت است. تلفن‌های هوشمند و اینترنت همراه، ابزاری با کارکرد بالا هستند. یک تلفن هوشمند، قدرت پردازشی بیشتر از یک شعبه از بانک در چند سال گذشته و ظرفیت انتقال اطلاعاتی بیشتر از یک ناوگان پستی دارد. درست در همین نقطه مفهومی به عنوان بانکداری باز و سلف سرویس به وجود آمد. انسان ها بار دیگر در مرکز توجه مدیریت پول و امور مالی هستند. پروژه‌ی اپلیکیشن مدیریت مالی شخصی میکروبانک شروع یک پروژه با اهداف توسعه‌ی ابزار های مدیریت مالی شخصی و بانکداری باز است.

می‌خواهیم چه کار کنیم و چه خواهیم ساخت؟

اعتقاد داریم هر که برای به دست آوردن پول و ثروت تلاش کرده‌ است، خود بهتر از هر کسی می‌داند چطور آن را مدیریت کند. هر کسی به درستی می‌داند چه مقدار از پول خود را در حساب بانکی نگه دارد، چه مقدار از آن را به صورت پول نقد در جیب بگذارد یا چه مقدار از آن را به صورت سکه‌های طلا در صندوق قرار دهد. این ابزار باید سریع و دقیق باشد. ابزاری که با استفاده از فناوری‌های روز و داده و هوش مصنوعی طراحی شده باشد. زمانی که از فناوری صحبت می‌کنیم، منظور فناوری های مالی و فناوری اطلاعات بر بستر اپلکیشن‌های موبایل است و وقتی از هوش مصنوعی در ساخت اپلیکیشن میکروبانک صحبت می‌کنیم به این معنی است که می‌خواهیم با استفاده از شناسایی، پردازش و تحلیل داده، سریع‌ترین امکانات را در اختیار کاربر قرار دهیم.

میکروبانک در ابتدا یک حساب بانکی مجازی متصل به درگاه پرداخت برای متقاضی ایجاد خواهد کرد که تمامی کارکردهای خرید اینترنتی یک کارت بانکی را خواهد داشت و به وسیله اپلیکیشن میکروبانک قابل برنامه‌ریزی و هدایت است. میکروبانک یک اپلیکیشن حسابداری، مدیریت مالی و بانکی است که قابلیت نصب بر روی تلفن همراه و تبلت را دارد. شیوه‌ی نوآورانه‌ای از پرداخت بدون نیاز به کارت بانکی در اپلیکیشن میکروبانک رونمایی خواهد شد. این شیوه‌ی پرداخت، سه ماه پس از پایان کمپین در یک دموی اختصاصی به نمایش گذاشته خواهد شد. شما می توانید با استفاده از امکانات اپلیکیشن میکروبانک هر کدام از این حساب‌ها را به یک کارت بانکی و حساب موجود متصل کنید یا یک کارت جدید با علامت انحصاری "میکروبانک" دریافت کنید. برای هیچ کدوم از سرویس‌ها نیازی نیست به بانک مراجعه کنید.

برخی از ویژگی‌های اپلیکیشن میکروبانک:

افتتاح حساب و سفارش کارت بدون مراجعه به بانک: اگر نیاز به کارت بانکی جدید با امکانات اینترنتی خاص دارید، می‌توانید بدون حضور در شعبه بانکی دست به افتتاح حساب بزنید. شما در همان روز به اپلیکیشن پرقدرت میکروبانک با امکانات مدیریت مالی شخصی و انتقال بین بانکی با امکاناتی فراتر از یک شعبه بانکی فیزیکی دسترسی پیدا خواهید کرد.

پرداخت های تکراری و هفتگی به صورت خودکار: این ویژگی به شما امکان خواهد داد تا پرداخت مشخصی را از قبل برنامه‌ریزی کنید و در بازه زمانی مشخص تکرار کنید.

ایجاد لیست های پرداخت خودکار فردی یا گروهی: این ابزار به شما امکان خواهد داد تا لیست‌های هوشمند و خودکار برای پرداخت درست کنید و فیش های واریز به حساب خود را بسازید و برای شخص پرداخت کننده ارسال کنید.

 24 ساعته و 7 روز از هفته: سرویس‌ها و پشتیبانی اپلیکیشن میکروبانک در تمام طول هفته و در طول شبانه روز فعال خواهد بود.

حسابداری شخصی: میکروبانک یک اپلیکیشن مدیریت مالی و حسابداری است و امکانات فراوانی دارد، امکاناتی چون: بررسی و تحلیل درآمدهای آتی، دریافت ریزگردش‌ها، محاسبه مخارج و درآمدهای آتی، امکان ایجاد هشدار سطح حساب، مدیریت پرداخت قسط و پرداخت خودکار بر اساس هشدار قبلی.

 

 • مراجعه‌ به بانک برای پرداخت‌های مکرر و جابجایی پول به صورت هفتگی و روزانه را فراموش کنید. مهم‌ترین کارکرد اپلیکیشن میکروبانک به عنوان یک حسابدار شخصی، قابلیت برنامه‌ریزی برای پرداخت‌‌های مکرر، بدون مراجعه به بانک است. میکروبانک با بررسی الگوی بدهی و درآمد آتی به شما این امکان را می‌دهد که بهترین تصمیم را برای مدیریت پول خود بگیرید و این تصمیم گیری به صورت فوری، در تمام هفته و به صورت شبانه‌روز قابل اجراست.
 • امور مالی مربوط به شهریه، پول توجیبی و مخارج روزمره خانواده خود را به سادگی کنترل کنید. اپلیکیشن میکروبانک تمامی ابزار مدیریت مالی، یک حسابداری شخصی و امکانات یک شعبه کوچک بانکی را به صورت شبانه‌روزی در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از امکانات اپلیکیشن میکروبانک می‌توانید پرداخت های روزانه، هفتگی و ماهیانه برای پشتیبانی از فرزندان و اعضای خانواده ایجاد کنید. می‌توانید پرداخت های از پیش برنامه ریزی شده ایجاد کنید و در صورت نیاز در هر زمان از شبانه‌روز به مبلغ آن اضافه کنید یا پرداخت را متوقف کنید. همینطور می‌توانید پرداخت‌های شرطی ایجاد کنید. اپلیکیشن میکروبانک چند ساعت مانده به پرداخت از شما برای تایید پرداخت چراغ سبز خواهد گرفت. می‌توانید هشدارهای سطح پول برای حساب فرزندان خود ایجاد کنید که به شما اجازه خواهد داد از کاهش سطح پول حساب فرزندان خود در مواقع اضطراری آگاهی پیدا کنید و علت را جویا شده و به کمک فرزندان خود بشتابید.
 • امور مالی یک کسب و کار کوچک یا متوسط را مدیریت کنید. با حسابداری کاغذی و صدور چک برای تسویه حساب‌ و پرداخت حقوق خداحافظی کنید. می‌توانید تمامی پرداخت‌ها از جمله پرداخت حقوق تمامی کارمندان خود را توسط تلفن همراه و تبلت، در چند دقیقه برنامه‌ریزی کنید. تمامی پرداخت‌ها و زمان واریز و انتقال به حساب را برای تمامی دریافت‌کننده‌ها مشخص کنید و مقدار پرداخت ثابت، کسری و اضافه حقوق را به صورت آنی تغییر دهید. بعد از آن دیگر نیازی به انجام این کار ندارید و پرداخت‌ها در طول 12 ماه از سال به صورت خودکار انجام خواهد شد و هر زمان که اراده کنید می‌توانید در آن تغییر ایجاد کنید.

اعضای تیم میکروبانک کار را با یک گروه 4 نفره شروع خواهند کرد:

پوریا تقوایی بنیانگذار، توسعه دهنده الگوریتم مالی و اکوسیستم مالی اپلیکیشن

سونیا هادیپور توسعه دهنده اکوسیستم مالی اپلیکیشن، حسابدار و حسابرس عملیاتی

در یک عبارت آرمان‌گرای تیم که همواره باعث میشه در زمینه امور مالی و حسابداری و شیوه انجام کارها ایده داشته باشیم. سونیا به عنوان حسابدار و حسابرس به مفاهیم مالی و بانکی آشناست و در عمل به مدیریت پول آگاهی دارد.

ملیکا صنعتی مدیر پروژه و برنامه‌

ملیکا مدیر پروژه و برنامه گروه و از کسانی است که از شروع کار به ما کمک خواهد کرد. ملیکا با ابزارهای مدیریت و برنامه که در اختیار دارد این توانایی را دارد که مجموعه کارها را در مدت زمان کوتاه مدیریت، برنامه‌ریزی و اجرا کند.

امیراحمد ادیبی برنامه‌نویس

امیر برنامه نویس ارشد گروه است و بر خلاف سن کمی که دارد دارای مهارت بالایی درکدنویسی و نگارش برنامه‌های اپلیکیشن‌ موبایل است.

چرا موفق خواهیم شد؟

کار گروهی و هدف. هدف فقط تولید یک ابزار یا اپلیکیشن نیست. بلکه هدف شکل دادن به نوع جدیدی از ابزار مالی است که در آن انسان‌ها در مرکز توجه قرار دارند. در حال حاضر بیش از 100 میلیون کارت بانکی در دست مردم است که هیچکدام به ابزار مدیریت مالی یکپارچه مجهز نیستند. نبود چنین ابزاری هزینه‌های حسابداری و مدیریت پول و مراجعه به بانک‌ها را افزایش داده است و این مشکل ناشی از نگاه بانک محور به پول و دارایی، به جای نگاه انسان محور و استفاده از فناوری است. تیم میکروبانک کلید حل این مشکل را طراحی یک ابزار با محور انسان‌ها و فناوری می‌داند. همه آنچه اینجا می‌بینید یک ایده و یک هدف و یک تیم خوب برای شروع است. کار به چند بخش تقسیم شده است و اعضا در شروع کار و در یک دوره شکلدهی اختصاصی تا مرحله ساخت نمونه اولیه پیش خواهند رفت. بعد از آن 3 عضو دیگر شامل دو برنامه‌نویس دیگر و یک متخصص در حوزه امور حقوقی و رگولاتوری به تیم ملحق خواهند شد تا ایده را با سرعت تکمیل کنند. این به این معنی است که ما برای سعی و خطا کار را شروع نکرده‌ایم و اگر در جایی دچار کندی و تعویق شدیم، مشکلات را با کار گروهی و یافتن تکنولوژی و افراد مناسب حل خواهیم کرد. ما به خوبی از این موضوع آگاه هستیم که ایده های خوب به هدف‌ها و انگیزه‌های خوب گره خورده‌اند و نه به یک کالا. این طرز فکر در اعضای گروه حاکم است و شانس موفقیت را به بالاترین حد ممکن خواهد رساند.

مجموعه هم آوا واقع در "کارخانه نوآوری آزادی" هم در این مسیر به ما کمک خواهد کرد. کارخانه نوآوری آزادی توسط "شرکت هم‌آوا" با مشارکت پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان بزرگترین مرکز استقرار استارتاپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا در فضایی به مساحت ۱۸هزار و پانصد متر مربع در غرب تهران راه اندازی شده است. برای یافتن اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت هم‌آوا مراجعه کنید.

به چه مقدار پول نیاز داریم و چرا کمپین می‌کنیم؟

برنامه‌نویسی، طراحی و پیاده‌سازی ایده هزینه دارد. طراحی رابط کاربری، اتصال لایه‌های فنی طرح، خرید و پشتیبانی سرورها، هزینه های زمانی، چک و چانه زدن با رگولاتورها و هزینه های حقوقی اولیه، بخشی از کار هستند. ما برای شروع و شکلدهی به ایده در مرحله‌ی اول به رقمی بین 5 تا 8 میلیون تومان نیاز داریم که این رقم می‌تواند تا سقف 20 میلیون تومان افزایش یابد. هر قدر رقم جذب شده در کمپین بالاتر باشد، سرعت توسعه اپلیکیشن بالاتر خواهد رفت. می‌توانستیم سقف بالاتری تعیین کنیم و مبلغ بیشتری در این مرحله جذب کنیم، ولی در حال حاضر مبلغی بیش از این حدود به سرعت انجام کارها کمکی نخواهد کرد. این کمپین همچنین محکی برای گروه است تا دریابیم تا چه حد همراه و حامی داریم و این هدف تا چه حد در عمل، و نه فقط حرف، حامی و پشتیبان خواهد داشت.

بسته‌های حمایتی و پاداش

بسته حمایتی 200 هزار تومانی - عمومی

اپلیکیشن میکروبانک + کارت میکروبانک + 200 هزار تومان اعتبار نقدی در کارت

یک کارت میکروبانک دریافت خواهید کرد که می‌توانید تصویر چاپ شده بر روی کارت را به دلخواه خود انتخاب کنید. کارت میکروبانک به صورت پیش‌فرض شارژ شده است و می‌توانید تا سقف 200 هزار تومان از کلیه خدمات پرداخت، حسابداری و سایر امکانات اپلیکیشن میکروبانک استفاده کنید.

بسته حمایتی 300 هزار تومانی - ویژه

اپلیکیشن میکروبانک + کارت میکروبانک + 300 هزار تومان اعتبار نقدی در کارت + کد تخفیف 100 هزارتومانی

یک کارت میکروبانک دریافت خواهید کرد که می‌توانید تصویر چاپ شده بر روی کارت را به دلخواه خود انتخاب کنید. کارت میکروبانک به صورت پیش‌فرض شارژ شده است و می‌توانید تا سقف 300 هزار تومان از کلیه خدمات پرداخت، حسابداری و سایر امکانات اپلیکیشن میکروبانک استفاده کنید. همچینین یک اعتبار و کد تخفیف 100 هزار تومانی برای خرید در بزرگ‌ترین سایت‌های خرید اینترنتی دریافت خواهید کرد.

بسته حمایتی 500 هزار تومانی - ویژه‌ی خانواده

اپلیکیشن میکروبانک + کارت میکروبانک + 500 هزار تومان اعتبار نقدی در کارت + بسته پشتیبانی خانواده

می‌توانید به تعداد اعضای خانواده چندین کارت میکروبانک سفارش دهید و بر روی هر کارت تصویر مورد علاقه خود را چاپ کنید. کارت‌های میکروبانک به صورت پیش‌فرض شارژ شده است و می‌توانید تا سقف 500 هزار تومان از کلیه خدمات پرداخت، حسابداری و سایر امکانات اپلیکیشن میکروبانک استفاده کنید. این بسته بهترین بسته برای والدین چند فرزند، پدر یا مادر و سرپرست‌ خانواده‌ها است. علاوه بر این در این بسته از آموزش ابزارها و پشتیبانی ویژه توسط میکروبانک برخوردار خواهید شد.

بسته حمایتی 1 میلیون تومانی - ویژه‌ی کسب و کارها و شرکت‌ها

اپلیکیشن میکروبانک + کارت میکروبانک + 1 میلیون تومان اعتبار نقدی در کارت + بسته پشتیبانی کسب و کار

می‌توانید چندین کارت میکروبانک سفارش دهید و بر روی تمامی کارت‌ها تصویر مرتبط با کسب و کار و لوگوی خود را چاپ کنید. کارت‌های میکروبانک به صورت پیش‌فرض شارژ شده است و می‌توانید تا سقف 1 میلیون تومان از کلیه خدمات پرداخت، حسابداری و سایر امکانات اپلیکیشن میکروبانک استفاده کنید. این بسته بهترین بسته برای کسب و کارها در ابعاد مختلف است. علاوه بر این در این بسته از آموزش ابزارها و پشتیبانی ویژه توسط میکروبانک برخوردار خواهید شد. این بسته شامل آموزش راه اندازی و مدیریت عملیات مالی و حسابداری شخصی میکروبانک خواهد بود.

بسته حمایتی 2  میلیون تومانی ویژه‌ی سرمایه‌گذار خطرپذیر و سرمایه‌گذار فرشته

اپلیکیشن میکروبانک + کارت میکروبانک + تا سقف 2 میلیون تومان اعتبار نقدی در کارت + بسته حامیان مالی

اگر هدف و انگیزه ما را درک می‌کنید، می‌توانید از حامیان ایده و از سرمایه‌گذاران میکروبانک باشید. علاوه بر دریافت کارت پرداخت و اپلیکیشن پرداخت میکروبانک با شما تماس برقرار خواهیم کرد و شما به عنوان حامی مالی در اولویت اخبار و رویدادهای مربوط به جذب سرمایه و دریافت سهم از ایده قرار خواهید گرفت. در این بسته هم می‌توانید تا چندین کارت بانکی میکروبانک سفارش دهید و بر روی هر کارت تصویر مورد علاقه خود را چاپ کنید. کارت‌های میکروبانک به صورت پیش‌فرض شارژ شده است و می‌توانید تا سقف دلخواه از کلیه خدمات پرداخت، حسابداری و سایر امکانات اپلیکیشن میکروبانک استفاده کنید.

 

درباره هم‌آوا

هم‌آوا در راستای فعالیت‌های خود مبنی بر ارائه خدمات و اشاعه فرهنگ کارآفرینی به دورترین نقاط کشور و همچنین ارائه مطالب ناب و بروز دنیا توسط متخصصان این حوزه به تمامی جوانان و علاقه‌مندان کشور، در صدد برگزاری دوره‌های شکلدهی آنلاین برآمده است. مخاطب اصلی این برنامه تیم‌های استارتاپی، کارآفرینان و افراد علاقه‌مندی هستند که به دلیل سکونت خارج از پایتخت، بُعد مسافت و همچنین عدم وجود منابع محلی، امکان رشد بسیار پایینی دارند. بر این اساس، شرکت هم‌آوا سعی دارد با استفاده از زیرساخت‌های فنی موجود در مجموعه، این مشکل را مرتفع سازد. مجموعهی هم‌آوا به عنوان متولی طراحی، اجرا و هدایت برنامه پرورش کسب‌وکارهای نوپا اعم از شناسایی، ارزیابی، انتخاب، توانمندسازی، توسعه استارتاپ‌ها در زمینه‌ی تیم، محصول و مدل کسب و کار در کنار تیم‌ها خواهد بود.

برنامه شکلدهی آنلاین هم‌آوا که تیم حاضر در آن مشغول به فعالیت است، برنامه‌ای کاملا منسجم بوده که در قالب یک پلتفرم آنلاین، در طول بازه زمانی ده الی دوازده هفته‌ای اجرا می‌گردد و در مجموع دارای 95 ساعت آموزش، مربی‌گری، راهبری، بررسی روانشناختی و انتقال تجربه خواهدبود. تیم حاضر با استفاده از برنامه شکلدهی آنلاین هم‌آوا به ارائه مسأله و ایجاد راه‌حل آن پرداخته و با حمایت مالی شما در این راه می‌تواند سرعت بیشتری داشته‌باشد. تمامی حمایت مالی جمع‌آوری شده، صرف آموزش اعضای تیم در جهت توسعه کسب‌وکار آن‌ها می‌شود. هم‌آوا وظیفه خود می‌داند در هر زمان که حامی محترم درخواست کند، گزارشی از روند کار تیم را در اختیار ایشان گذاشته تا از میزان رشد و موفقیت استارتاپ و اعضای تیم مطلع شود.

🔻سوالی دارید؟ همین الان دیدگاه و سوال‌‌های خود رو به پایین صفحه اضافه کنید و با اعضای گروه میکروبانک و پشتیبان‌ کمپین به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دیدگاه ها

0 دیدگاه

حامیان

 • ملیکا صنعتی

  ملیکا صنعتی

 • سیده پرنیان تقوائی

  سیده پرنیان تقوائی

 • سیده پرنیان تقوائی

  سیده پرنیان تقوائی

 • زهرا هادیپور

  زهرا هادیپور

 • سیده پرنیان تقوائی

  سیده پرنیان تقوائی

 • ملیکا صنعتی

  ملیکا صنعتی

 • جهان لهراسبی

  جهان لهراسبی

 • ملیکا صنعتی

  ملیکا صنعتی

 • پروین نورافشان

  پروین نورافشان

 • زهرا هادیپور

  زهرا هادیپور

 • زهرا هادیپور

  زهرا هادیپور

 • سیده فریبا محمدی

  سیده فریبا محمدی

 • محمد نوید مسعودی

  محمد نوید مسعودی

 • احسان امیریان راد

  احسان امیریان راد