سامانه تأمین سرمایه جمعی راتا

×
ورود / ثبت نام
برگ نخست ایجاد کمپین همه‌ی کمپین‌ها جست‌وجو

با همراهی هم صدای شهر بلند می شود

پروژه «سازهای شهری»، به زودی در راتا جمع‎سپاری می‏ شود. پیمان خازنی آهنگساز و نوازنده تار از اجرای پرفورمنسی با محوریت شهر و موسیقی خبر داد.

پروژه «سازهای شهری»، به زودی در راتا جمع‎سپاری می‏‌شود. پیمان خازنی آهنگساز و نوازنده تار از اجرای پرفورمنسی با محوریت شهر و موسیقی خبر داده. او درباره این تصمیم که چرا به همراه گروهش به سراغ تامین مالی جمعی رفته‎اند، با خبرگزاری‎ها گفتگو کرده. در ادامه مشروح این گفتگو را بخوانید:

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این آهنگساز درباره بسترها و چرایی حرکت به‌سمت چنین اجرایی گفت: تلفیق بین رشته‌های مختلف راه حلی خلاقانه برای گسترش مرزهای هنر و به‌خصوص توسعه زبان موسیقی است. همیشه از تجربیات جدید استقبال کرده‌ام، با شنیدن ایده ساز شهری «سروستان» به طراحی آستیاژ ضیائی، احساس کردم به‌شکلی متفاوت می‌توانم به صدا دهی جدیدی برسم.

پیمان خازنی تاکید کرد: از آنجایی که ساز شهری سازه‌ای اینتراکتیو و برای استفاده عموم طراحی شده، بنابراین تامین بخشی از هزینه‌ها به روش تامین مالی جمعی نیز قابل قبول است. خصوصاا اینکه این روش از طریق مجموعه حقوقی راتا پشتیبانی می‌شود و هفته آینده نیز پویش (کمپین) ساز شهری درپلتفرم راتا آغاز خواهد شد.

آستیاژ ضیائی فعال حوزه شهر و طراح ساز شهری «سروستان» و دانش‌آموخته رشته برنامه‌ریزی شهری و آشنا با حوزه موسیقی است. در اجرای پرفورمنسِ پیش‌رو، ساز سروستان محوریت اصلی را دارد.

در به اجرا در آوردن ایده مجموعه سروستان و برای تامین بخشی از هزینه‌ها، این گروه این‌بار روش تامین مالی جمعی یا کراودفاندینگ را انتخاب کرده. در این روش که در کشورهای توسعه یافته بسیار متداول است، از مخاطبان علاقه‌مند به موضوع درخواست می‌شود که به هر میزان که می‌خواهند در پیشبرد پروژه سهیم باشند.

این گروه، در اردیبهشت سال 1397 نیز اجرایی محیطی با محوریت سازی با نام زیگورات در فرهنگسرای نیاوران داشت. هدف اصلی از اجرای سازهای شهری در فضاهای عمومی ایران، آشنا کردن شهروندان با صداها و الگوهای ریتمیک و سازهای مختلفی است که شاید کمتر در زندگی روزمره شهروندان ایرانی نقش برجسته‌ای داشته باشند.

در این اجرا پیمان خازنی طرح موسیقی و نوازندگی تار را بر عهده دارد که با همکاری گروهی از هنرمندان و نوازندگان به اجرایی متفاوت با این ساز شهری دست خواهند زد. زمان و مکان این اجرا به‌زودی اعلام می‌شود.