سامانه تأمین سرمایه جمعی راتا

×
ورود / ثبت نام
برگ نخست ایجاد کمپین همه‌ی کمپین‌ها جست‌وجو

به شکل متحدانه به ایده هایتان جامه عمل بپوشانید.

ایندیگوگو یک پلتفرم تامین مالی جمعی است. این بستر در کنار سایت کیک‎استارتر از معتبرترین پلتفرم های کراودفاندینگ در جهان است.

ایندیگوگو یک پلتفرم تامین مالی جمعی است. این بستر در کنار سایت کیک‌استارتراز معتبرترین پلتفرم‌های کراودفاندینگ در جهان است. در این ایندیگوگو شبکه‌ای از افراد مختلف از سراسر دنیا به صاحبان ایده کمک می‌کنند که پروژههای‌شان را اجرایی کنند.

در ایندیگوگو صاحبان ایده در دسته‌های متنوعی از موضوعات، مثل حمایت از حیوانات، هنر، داستان‌های مصور، آسیب‌های اجتماعی، طراحی، آموزش، محیط زیست، مد لباس، سینما، غذا، بازی‌های کامپیوتری، سلامت، موسیقی، عکاسی، سیاست، دین، کسب‌وکارهای کوچک، ورزش، تکنولوژی، تئاتر و ... پروژه‎‌های‌‌شان را تعریف می‌‏کنند و پس از تائید پلتفرم، برای پروژه‎‌های‌شان حامیانی پیدا می‎کنند.

تا به امروز، در ایندیگوگو بیش از 950 میلیون دلار سرمایه جمع شده و به پروژه‎هایی در 223 کشور دنیا اختصاص پیدا کرده است. در این پلتفرم از سال 2008 نزدیک به 9 میلیون حامی، به بیش از 8 هزار ایده نوآورانه کمک کرده‌اند.

در ایندیگوگو صاحبان ایده مثل همه پلتفرم‌های تامین مالی جمعی در صفحه مربوط به پروژه خود، ایده‌شان را توضیح داده و تصاویری از آن منتشر می‌کنند. سپس لینک صفحه‌شان را بین یک گروه وفادار (معمولا از طرف صاحب ایده یک لیست ایمیل ساخته می‌شود) به اشتراک گذاشته و این گروه به عنوان اولین افراد از ساخت این کمپین با خبر می‌شوند. در ادامه صاحبان ایده به سراغ شبکه‌های اجتماعی می‎روند و از سایر دنبال‌کنندگان خود می‎خواهد که او را در به ثمر رسیدن این ایده همراهی کند.

کمپین‌های کراودفاندینگی که ایندیگوگو از ایجاد آن حمایت می‌کند، دو نوع است: پروژه‌های نوآورانه و پروژه‎های نیکوکارانه. برای پروژه‌های نوع اول، ایندیگوگو 5 درصد از هزینه جمع‎‌آوری شده در طول کمپین را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند؛ اما به پروژه‌های نیکوکارانه در این پلتفرم کارمزدی تعلق نمی‎گیرد.

این پلتفرم تامین مالی جمعی، ماموریت خود را در وبسایتش این گونه تعریف می‎کند: «ماموریت ما قدرت بخشیدن به آن‌هایی است که می‌خواهند در کنار هم و باهم، به شکل متحدانه به ایده‌های‌شان جامه عمل بپوشانند.»

 

کمپین‌های موفق:

کمپین تامین مالی جمعی «ربات پاکیزهکننده»، یکی از موفق‌ترین کمپین‌های شکل گرفته در پلتفرم ایندیگوگو است. این ربات، نخستین ربات کشتن باکتریها در جهان است. صاحبان این کمپین در توضیح پروژه‌شان نوشته‌‌‎اند: «ما روزانه در زندگی طبیعی‌مان در معرض باکتریها و میکروب‌ها هستیم. این ربات کمک می‎کند که در سفر احساس راحتی کنیم و رنج کم‌تری بکشیم.» این ربات می‎تواند تمام سطوح هتل را تصفیه و ضدعفونی کند. همچنین به وسیله نور یو وی سی از گسترش ویروس‌های هوا جلوگیری می‎کند. نسخه اولیه این ربات توسط یک آزمایشگاه تخصصی و مستقل بررسی شده و گزارش منتشر شده از این آزمایشگاه نشان می‎دهد که توانسته 99.99٪ از میکروب‌های محیط را نابود کند.

تعداد حامیان این کمپین در ایندیگوگو، 15503 نفر بوده است که آن‌ها به قیمت 99دلار، این محصول را پیش‌خرید کرده‎اند. در مجموع در کمپین تامین مالی جمعی این ربات، مبلغ 1،761،631 دلار جمع‌آوری شده است. این مبلغ نزدیک 400 برابر مبلغ هدف تعیین شده بوده است.